Texas Instruments CSD13303W1015
Manufacturer
Texas Instruments
Model
CSD13303W1015
Datasheet
CSD13303W1015 PDF
Description
MOSFET N-CH 12V 31A 6DSBGA
Availability
IN STOCK
Stock: 4939
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-563, SOT-666
Vgs(th) (Max) @ Id -
Operating Temperature 150°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 8Ohm @ 10mA, 4V
Series π-MOSVI
Power Dissipation (Max) 150mW (Ta)
FET Type P-Channel
Supplier Device Package ES6
Packaging Digi-Reel®
Drain to Source Voltage (Vdss) 20V
Vgs (Max) ±10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 11pF @ 3V
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 100mA (Ta)
FET Feature -
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 1.5V, 4V