STMicroelectronics STL10N3LLH5
Model
STL10N3LLH5
Datasheet
STL10N3LLH5 PDF
Description
MOSFET N-CH 30V 9A POWERFLAT
Availability
IN STOCK
Stock: 1553
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Part Status Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 250µA
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 47mOhm @ 6A, 10V
Series PowerTrench®
Power Dissipation (Max) 3.1W (Ta), 41W (Tc)
FET Type N-Channel
Supplier Device Package TO-263AB
Packaging Digi-Reel®
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 15nC @ 10V
Vgs (Max) ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss) 75V
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 815pF @ 40V
FET Feature -
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 6A (Ta), 14A (Tc)