STMicroelectronics STI45N10F7
Model
STI45N10F7
Datasheet
STI45N10F7 PDF
Description
MOSFET N-CH 100V 45A I2PAK
Availability
IN STOCK
Stock: 655
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Series MDmesh™ II
Rds On (Max) @ Id, Vgs 630mOhm @ 3.5A, 10V
FET Type N-Channel
Power Dissipation (Max) 25W (Tc)
Packaging Tube
Supplier Device Package TO-220FP
Vgs (Max) ±25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 17nC @ 10V
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss) 500V
FET Feature -
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 450pF @ 50V
Part Status Obsolete
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 7A (Tc)
Mounting Type Through Hole
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V