ROHM Semiconductor RSF014N03TL
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Model
RSF014N03TL
Datasheet
RSF014N03TL PDF
Description
MOSFET N-CH 30V 1.4A TUMT3
Availability
IN STOCK
Stock: 2964
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 5500pF @ 10V
FET Feature -
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 10A (Ta)
Part Status Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 1.8V, 4.5V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-PowerUDFN
Vgs(th) (Max) @ Id 1V @ 1mA
Operating Temperature 150°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 26mOhm @ 5A, 4.5V
Series -
Power Dissipation (Max) 2W (Ta)
FET Type P-Channel
Supplier Device Package HUML2020L8
Packaging Digi-Reel®
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 55nC @ 4.5V
Vgs (Max) -8V
Drain to Source Voltage (Vdss) 20V