Panasonic Electronic Components FK4B01100L1
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Model
FK4B01100L1
Datasheet
FK4B01100L1 PDF
Description
CSP SINGLE N-CHANNEL MOSFET
Availability
IN STOCK
Stock: 1998
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Rds On (Max) @ Id, Vgs 11.5mOhm @ 12A, 10V
Series -
Power Dissipation (Max) 3.1W (Ta)
FET Type N-Channel
Supplier Device Package 8-SOIC
Packaging Digi-Reel®
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 17nC @ 10V
Vgs (Max) ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss) 30V
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 910pF @ 15V
FET Feature -
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 13A (Ta)
Part Status Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)