ON Semiconductor NVTFS4C25NTAG
Manufacturer
ON Semiconductor
Model
NVTFS4C25NTAG
Datasheet
NVTFS4C25NTAG PDF
Description
MOSFET N-CH 30V 27A U8FL
Availability
IN STOCK
Stock: 1463
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Vgs (Max) ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss) 30V
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2557pF @ 15V
FET Feature -
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 78A (Tc)
Part Status Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-PowerWDFN
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.8mOhm @ 19A, 10V
Series -
Power Dissipation (Max) 39W (Tc)
FET Type N-Channel
Supplier Device Package 8-PDFN (3x3)
Packaging Digi-Reel®
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 25nC @ 4.5V