NXP USA Inc. PSMN3R5-30LL,115
Manufacturer
NXP USA Inc.
Model
PSMN3R5-30LL,115
Datasheet
PSMN3R5-30LL,115 PDF
Description
MOSFET N-CH 30V QFN3333
Attribute Name Attribute Value
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 32mOhm @ 10A, 10V
Series -
Power Dissipation (Max) 65W (Tc)
FET Type N-Channel
Supplier Device Package 8-DFN3333 (3.3x3.3)
Packaging Digi-Reel®
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 23nC @ 10V
Vgs (Max) ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss) 100V
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1350pF @ 50V
FET Feature -
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 27A (Tc)
Part Status Obsolete
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V