Nexperia USA Inc. PSMN017-30EL,127
Manufacturer
Nexperia USA Inc.
Model
PSMN017-30EL,127
Datasheet
PSMN017-30EL,127 PDF
Description
MOSFET N-CH 30V 32A I2PAK
Availability
IN STOCK
Stock: 2986
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.75Ohm @ 1.85A, 10V
Series UniFET-II™
Power Dissipation (Max) 62.5W (Tc)
FET Type N-Channel
Supplier Device Package DPAK
Packaging Digi-Reel®
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 12nC @ 10V
Vgs (Max) ±25V
Drain to Source Voltage (Vdss) 500V
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 485pF @ 25V
FET Feature -
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 3.7A (Tc)
Part Status Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 250µA