Nexperia USA Inc. BUK7M22-80EX
Model
BUK7M22-80EX
Datasheet
BUK7M22-80EX PDF
Description
MOSFET N-CH 80V MLFPAK
Availability
IN STOCK
Stock: 1281
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Package / Case 3-XFLGA
Vgs(th) (Max) @ Id 1V @ 250µA
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.4Ohm @ 100mA, 4.5V
Series -
Power Dissipation (Max) 120mW (Ta)
FET Type N-Channel
Supplier Device Package 3-XLLGA (0.62x0.62)
Packaging Digi-Reel®
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 0.7nC @ 4.5V
Vgs (Max) ±8V
Drain to Source Voltage (Vdss) 20V
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 15.8pF @ 15V
FET Feature -
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 224mA (Ta)
Part Status Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 1.5V, 4.5V