Kyocera International Inc. Electronic Components ST4115SB32768E0HPWZZ
Manufacturer
Kyocera International Inc. Electronic Components
Model
ST4115SB32768E0HPWZZ
Datasheet
ST4115SB32768E0HPWZZ PDF
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Attribute Name Attribute Value
Package / Case 2-SMD, No Lead
Load Capacitance 12.5pF
Size / Dimension 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Stability -
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency Tolerance ±20ppm
Series ST3215SB, Kyocera
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency 32.768kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 90 kOhms