Kyocera International Inc. Electronic Components ST3215SB32768H5HPWZZ
Manufacturer
Kyocera International Inc. Electronic Components
Model
ST3215SB32768H5HPWZZ
Datasheet
ST3215SB32768H5HPWZZ PDF
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Attribute Name Attribute Value
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency Tolerance ±20ppm
Series ST3215SB, Kyocera
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency 32.768kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 kOhms
Packaging Digi-Reel®
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 2-SMD, No Lead
Load Capacitance 9pF
Size / Dimension 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)