Kyocera International Inc. Electronic Components ST3215SB32768E0HPWZZ
Manufacturer
Kyocera International Inc. Electronic Components
Model
ST3215SB32768E0HPWZZ
Datasheet
ST3215SB32768E0HPWZZ PDF
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Attribute Name Attribute Value
Packaging Digi-Reel®
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 8pF
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability ±10ppm
Type MHz Crystal
Frequency Tolerance ±10ppm
Series ECX-1637
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Ratings -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency 25MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms