Kyocera International Inc. Electronic Components CX49GFNB24.576H0PESZZ
Model
CX49GFNB24.576H0PESZZ
Datasheet
CX49GFNB24.576H0PESZZ PDF
Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 12PF SMD
Package / Case HC-49/US
Load Capacitance 12pF
Size / Dimension 0.425" L x 0.177" W (10.80mm x 4.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Type MHz Crystal
Frequency Tolerance ±50ppm
Series CX49GFNB, Kyocera
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Ratings -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Frequency 27MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms