Kyocera International Inc. Electronic Components CX49GFNB16934H0PESZZ
Model
CX49GFNB16934H0PESZZ
Datasheet
CX49GFNB16934H0PESZZ PDF
Description
CRYSTAL 16.9340MHZ 12PF SMD
Attribute Name Attribute Value
Ratings -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Frequency 18.432MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Packaging Digi-Reel®
Part Status Obsolete
Package / Case HC-49/US
Load Capacitance 12pF
Size / Dimension 0.425" L x 0.177" W (10.80mm x 4.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Type MHz Crystal
Frequency Tolerance ±50ppm
Series CX49GFNB, Kyocera
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)