Kyocera International Inc. Electronic Components CX2520SB13560D0GEJZ1
Model
CX2520SB13560D0GEJZ1
Datasheet
CX2520SB13560D0GEJZ1 PDF
Description
CRYSTAL 13.5600MHZ 8PF SMD
Attribute Name Attribute Value
Series CX2016DB, Kyocera
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Ratings -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Frequency 26MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Packaging Digi-Reel®
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 8pF
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability ±15ppm
Type MHz Crystal
Frequency Tolerance ±10ppm