Kyocera International Inc. Electronic Components CX2520DB24576D0GEJZ1
Manufacturer
Kyocera International Inc. Electronic Components
Model
CX2520DB24576D0GEJZ1
Datasheet
CX2520DB24576D0GEJZ1 PDF
Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 8PF SMD
Attribute Name Attribute Value
Load Capacitance 8pF
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability ±15ppm
Type MHz Crystal
Frequency Tolerance ±15ppm
Series CX2520SB, Kyocera
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Ratings -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Frequency 13.56MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms