Kyocera International Inc. Electronic Components CX2016DB38400D0FLJZ1
Manufacturer
Kyocera International Inc. Electronic Components
Model
CX2016DB38400D0FLJZ1
Datasheet
CX2016DB38400D0FLJZ1 PDF
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 8PF SMD
Attribute Name Attribute Value
Series CX2520DB, Kyocera
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Ratings -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Frequency 30MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Packaging Digi-Reel®
Part Status Discontinued at Digi-Key
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 8pF
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability ±15ppm
Type MHz Crystal
Frequency Tolerance ±15ppm