Kyocera International Inc. Electronic Components CX2016DB26000D0FLJZ1
Model
CX2016DB26000D0FLJZ1
Datasheet
CX2016DB26000D0FLJZ1 PDF
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 8PF SMD
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 8pF
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability ±15ppm
Type MHz Crystal
Frequency Tolerance ±10ppm
Series CX2520DB, Kyocera
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Ratings -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Frequency 26MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms