Fox Electronics FC4UTCBUF1.8432-BAG100
- Model
- FC4UTCBUF1.8432-BAG100
- Datasheet
- FC4UTCBUF1.8432-BAG100 PDF
- Description
- CRYSTAL 1.8432MHZ 13PF T/H
|---|---|
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | HC-49/U |
| Load Capacitance | Series |
| Size / Dimension | 0.435" L x 0.183" W (11.05mm x 4.65mm) |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |