Fox Electronics FC4UTCBMF3.6864-BAG100
- Model
- FC4UTCBMF3.6864-BAG100
- Datasheet
- FC4UTCBMF3.6864-BAG100 PDF
- Description
- CRYSTAL 3.6864MHZ 20PF T/H
|---|---|
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Frequency | 4MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 100 Ohms |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | HC-49/U |
| Load Capacitance | Series |
| Size / Dimension | 0.435" L x 0.183" W (11.05mm x 4.65mm) |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |