Fox Electronics FC4UTCBMF11.0592-BAG100
- Manufacturer
- Fox Electronics
- Model
- FC4UTCBMF11.0592-BAG100
- Datasheet
- FC4UTCBMF11.0592-BAG100 PDF
- Description
- CRYSTAL 11.0592MHZ 20PF T/H
|---|---|
| Size / Dimension | 0.435" L x 0.183" W (11.05mm x 4.65mm) |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |