Epson TSX-4025 16.0000MF09Z-AC3
- Manufacturer
- Epson
- Model
- TSX-4025 16.0000MF09Z-AC3
- Datasheet
- TSX-4025 16.0000MF09Z-AC3 PDF
- Description
- CRYSTAL 16.0000MHZ 9PF SMD
|---|---|
| Frequency | 307.2kHz |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | 4-SOJ, 2.29mm pitch |
| Load Capacitance | 12.5pF |
| Size / Dimension | 0.378" L x 0.160" W (9.60mm x 4.06mm) |
| Frequency Stability | - |
| Type | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Frequency Tolerance | ±50ppm |
| Series | MC-406 |
| Height - Seated (Max) | 0.142" (3.60mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |