Epson MC-406 32.768K-A3
- Model
- MC-406 32.768K-A3
- Datasheet
- MC-406 32.768K-A3 PDF
- Description
- CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | Cylindrical Can, Radial |
| Load Capacitance | 12.5pF |
| Size / Dimension | 0.071" Dia x 0.146" L (1.80mm x 3.70mm) |
| Frequency Stability | - |
| Type | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |
| Series | CMJ145 |
| Height - Seated (Max) | 0.071" (1.80mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency | 32.768kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 65 kOhms |