Epson MC-406 307.2000KB-A3:ROHS
- Manufacturer
- Epson
- Model
- MC-406 307.2000KB-A3:ROHS
- Datasheet
- MC-406 307.2000KB-A3:ROHS PDF
- Description
- CRYSTAL 307.2000KHZ 12.5PF SMD
|---|---|
| Operating Mode | 3rd Overtone |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Load Capacitance | 18pF |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Frequency Stability | ±100ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±100ppm |
| Series | CS-018 |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency | 114.285MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 80 Ohms |