Epson MC-406 307.2000KB-A:ROHS
- Manufacturer
- Epson
- Model
- MC-406 307.2000KB-A:ROHS
- Datasheet
- MC-406 307.2000KB-A:ROHS PDF
- Description
- CRYSTAL 307.2000KHZ 12.5PF SMD
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | Cylindrical Can, Radial |
| Load Capacitance | 6pF |
| Size / Dimension | 0.075" Dia (1.90mm) |
| Frequency Stability | - |
| Type | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |
| Series | CFS206 |
| Height - Seated (Max) | 0.244" (6.20mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Frequency | 32.768kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 35 kOhms |