Epson MC-306 32.7680K-A0
- Model
- MC-306 32.7680K-A0
- Datasheet
- MC-306 32.7680K-A0 PDF
- Description
- CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
|---|---|
| Load Capacitance | 12.5pF |
| Size / Dimension | 0.280" L x 0.098" W (7.10mm x 2.50mm) |
| Frequency Stability | - |
| Type | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |
| Series | MC-156 |
| Height - Seated (Max) | 0.059" (1.50mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency | 32.768kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 65 kOhms |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | 4-SOJ, 5.08mm pitch |