Epson MA-506 7.3728M-G0
Manufacturer
Epson
Model
MA-506 7.3728M-G0
Datasheet
MA-506 7.3728M-G0 PDF
Description
CRYSTAL 7.3728MHZ 20PF SMD
Attribute Name Attribute Value
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Type MHz Crystal
Frequency Tolerance ±50ppm
Series ECS-3x9
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Ratings -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Frequency 32.768MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms