Epson MA-506 64.0000M-C0
- Manufacturer
- Epson
- Model
- MA-506 64.0000M-C0
- Datasheet
- MA-506 64.0000M-C0 PDF
- Description
- CRYSTAL 64.0000MHZ 18PF SMD
|---|---|
| Load Capacitance | 11pF |
| Size / Dimension | 0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm) |
| Frequency Stability | - |
| Type | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |
| Series | C-2 |
| Height - Seated (Max) | 0.236" (6.00mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Frequency | 70kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 20 kOhms |