Epson MA-506 32.5140M-C0
- Manufacturer
- Epson
- Model
- MA-506 32.5140M-C0
- Datasheet
- MA-506 32.5140M-C0 PDF
- Description
- CRYSTAL 32.5140MHZ 18PF SMD
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | 3rd Overtone |
| Package / Case | 4-SOJ, 3.30mm pitch |
| Load Capacitance | 18pF |
| Size / Dimension | 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm) |
| Frequency Stability | ±30ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±50ppm |
| Series | MA-506 |
| Height - Seated (Max) | 0.181" (4.60mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Frequency | 44.9MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 80 Ohms |