Epson MA-505 32.0000M-C0
Manufacturer
Epson
Model
MA-505 32.0000M-C0
Datasheet
MA-505 32.0000M-C0 PDF
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 18PF SMD
Attribute Name Attribute Value
Frequency 33.333MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Packaging Digi-Reel®
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode 3rd Overtone
Package / Case 4-SOJ, 3.30mm pitch
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Frequency Stability ±30ppm
Type MHz Crystal
Frequency Tolerance ±50ppm
Series MA-505
Height - Seated (Max) 0.181" (4.60mm)
Ratings -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C