Epson MA-505 25.0000M50X-C3
- Manufacturer
- Epson
- Model
- MA-505 25.0000M50X-C3
- Datasheet
- MA-505 25.0000M50X-C3 PDF
- Description
- CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
|---|---|
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | HC-49/US |
| Load Capacitance | 12pF |
| Size / Dimension | 0.425" L x 0.177" W (10.80mm x 4.50mm) |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±50ppm |