Epson MA-505 14.7456M50X-C3
- Manufacturer
- Epson
- Model
- MA-505 14.7456M50X-C3
- Datasheet
- MA-505 14.7456M50X-C3 PDF
- Description
- CRYSTAL 14.7456MHZ 18PF SMD
|---|---|
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency | 25MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 40 Ohms |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | 4-SOJ, 3.30mm pitch |
| Load Capacitance | 18pF |
| Size / Dimension | 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm) |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±50ppm |
| Series | MA-505 |
| Height - Seated (Max) | 0.181" (4.60mm) |