Epson MA-505 11.0592M-D0
- Manufacturer
- Epson
- Model
- MA-505 11.0592M-D0
- Datasheet
- MA-505 11.0592M-D0 PDF
- Description
- CRYSTAL 11.0592MHZ 22PF SMD
|---|---|
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |
| Series | CS325 |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Frequency | 13MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 150 Ohms |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Load Capacitance | 18pF |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Frequency Stability | ±50ppm |