Epson FC-13F 32.76800KA-A3
- Manufacturer
- Epson
- Model
- FC-13F 32.76800KA-A3
- Datasheet
- FC-13F 32.76800KA-A3 PDF
- Description
- CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Load Capacitance | 9pF |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm) |
| Frequency Stability | ±12ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±10ppm |
| Series | FA-118T |
| Height - Seated (Max) | 0.014" (0.35mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C |
| Frequency | 27.12MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 200 Ohms |