Epson FC-13E 32.7680KC-AC3
- Model
- FC-13E 32.7680KC-AC3
- Datasheet
- FC-13E 32.7680KC-AC3 PDF
- Description
- CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
|---|---|
| Series | CX3225GB, Kyocera |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C |
| Frequency | 12MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 150 Ohms |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Load Capacitance | 8pF |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Frequency Stability | ±30ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |