Epson FC-13D 32.7680KA-AC3
- Model
- FC-13D 32.7680KA-AC3
- Datasheet
- FC-13D 32.7680KA-AC3 PDF
- Description
- CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
|---|---|
| Load Capacitance | 9pF |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm) |
| Frequency Stability | - |
| Type | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Frequency Tolerance | ±100ppm |
| Series | FC-13E |
| Height - Seated (Max) | 0.019" (0.48mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency | 32.768kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 75 kOhms |