Epson FA-118T 52.0000MF12Z-AC3
- Manufacturer
- Epson
- Model
- FA-118T 52.0000MF12Z-AC3
- Datasheet
- FA-118T 52.0000MF12Z-AC3 PDF
- Description
- CRYSTAL 52.0000MHZ 9PF SMD
|---|---|
| Series | FA-128 |
| Height - Seated (Max) | 0.020" (0.50mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C |
| Frequency | 40MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 60 Ohms |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Load Capacitance | 9pF |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Frequency Stability | ±10ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±10ppm |