Epson CA-301 24.0000M-C
- Manufacturer
- Epson
- Model
- CA-301 24.0000M-C
- Datasheet
- CA-301 24.0000M-C PDF
- Description
- CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF T/H
|---|---|
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | Cylindrical Can, Radial |
| Load Capacitance | 18pF |
| Size / Dimension | 0.122" Dia x 0.350" L (3.10mm x 8.90mm) |
| Frequency Stability | ±30ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |
| Series | CA-301 |
| Height - Seated (Max) | 0.350" (8.90mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Frequency | 25MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 40 Ohms |