Epson CA-301 14.7456M-C
- Model
- CA-301 14.7456M-C
- Datasheet
- CA-301 14.7456M-C PDF
- Description
- CRYSTAL 14.7456MHZ 18PF T/H
|---|---|
| Frequency Stability | ±30ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |
| Series | CA-301 |
| Height - Seated (Max) | 0.350" (8.90mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Frequency | 15MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 Ohms |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | Cylindrical Can, Radial |
| Load Capacitance | 18pF |
| Size / Dimension | 0.122" Dia x 0.350" L (3.10mm x 8.90mm) |