Epson CA-301 12.8000M-C
- Manufacturer
- Epson
- Model
- CA-301 12.8000M-C
- Datasheet
- CA-301 12.8000M-C PDF
- Description
- CRYSTAL 12.8000MHZ 18PF T/H
|---|---|
| Load Capacitance | 10pF |
| Size / Dimension | 0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm) |
| Frequency Stability | ±30ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±50ppm |
| Series | MA-306 |
| Height - Seated (Max) | 0.100" (2.54mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Frequency | 27MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 60 Ohms |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | 4-SOJ, 5.50mm pitch |