Epson C-2 69.0000KC-P
- Manufacturer
- Epson
- Model
- C-2 69.0000KC-P
- Datasheet
- C-2 69.0000KC-P PDF
- Description
- CRYSTAL 69.0000KHZ 11PF T/H
|---|---|
| Series | CM309B |
| Height - Seated (Max) | 0.181" (4.60mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Frequency | 24.576MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 Ohms |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | 4-SOJ, 2.85mm pitch |
| Load Capacitance | 20pF |
| Size / Dimension | 0.528" L x 0.200" W (13.40mm x 5.08mm) |
| Frequency Stability | ±40ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±50ppm |