Epson C-2 149.4750K-P:PBFREE
- Manufacturer
- Epson
- Model
- C-2 149.4750K-P:PBFREE
- Datasheet
- C-2 149.4750K-P:PBFREE PDF
- Description
- CRYSTAL 149.4750KHZ 11PF T/H
|---|---|
| Size / Dimension | 0.488" L x 0.173" W (12.40mm x 4.40mm) |
| Frequency Stability | ±100ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±50ppm |
| Series | CM309S |
| Height - Seated (Max) | 0.146" (3.70mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency | 5MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 150 Ohms |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | 4-SOJ, 9.40mm pitch |
| Load Capacitance | 18pF |