Epson C-002RX 32.7680K-E
- Model
- C-002RX 32.7680K-E
- Datasheet
- C-002RX 32.7680K-E PDF
- Description
- CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF T/H
|---|---|
| Load Capacitance | 18pF |
| Size / Dimension | 0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm) |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±50ppm |
| Series | CS10 |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Frequency | 12MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 70 Ohms |