ECS Inc. ECS-327-18-9-F
Model
ECS-327-18-9-F
Datasheet
ECS-327-18-9-F PDF
Description
CRYSTAL 32.7680MHZ 18PF T/H
Attribute Name Attribute Value
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency Tolerance ±50ppm
Series MC-406
Height - Seated (Max) 0.142" (3.60mm)
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency 307.2kHz
Packaging Bulk
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SOJ, 2.29mm pitch
Load Capacitance 12.5pF
Size / Dimension 0.378" L x 0.160" W (9.60mm x 4.06mm)