ECS Inc. ECS-.327-12.5-32-TR
Model
ECS-.327-12.5-32-TR
Datasheet
ECS-.327-12.5-32-TR PDF
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Attribute Name Attribute Value
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Type MHz Crystal
Frequency Tolerance ±50ppm
Series ECS-3X9X
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Ratings -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Frequency 32.768MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms