ECS Inc. ECS-.327-12.5-11
Manufacturer
ECS Inc.
Model
ECS-.327-12.5-11
Datasheet
ECS-.327-12.5-11 PDF
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Attribute Name Attribute Value
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case HC-49/US
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Stability ±50ppm
Type MHz Crystal
Frequency Tolerance ±30ppm
Series HCM49
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency 15MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms