Diodes Incorporated ZXMN3A14FQTA
Manufacturer
Diodes Incorporated
Model
ZXMN3A14FQTA
Datasheet
ZXMN3A14FQTA PDF
Description
MOSFET N-CH 30V 3.9A SOT23-3
Attribute Name Attribute Value
Vgs (Max) ±15V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 350pF @ 25V
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C -
FET Feature Depletion Mode
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 0V
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-243AA
Vgs(th) (Max) @ Id -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 10Ohm @ 220mA, 0V
Series -
Power Dissipation (Max) 1.4W (Ta)
FET Type N-Channel
Supplier Device Package SOT-89
Packaging Tape & Reel (TR)
Drain to Source Voltage (Vdss) 250V