Citizen Finedevice Co., LTD. HCM49-35.328MABJTR
- Model
- HCM49-35.328MABJTR
- Datasheet
- HCM49-35.328MABJTR PDF
- Description
- CRYSTAL 35.3280MHZ 18PF SMD
|---|---|
| Size / Dimension | 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm) |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |
| Series | HCM49 |
| Height - Seated (Max) | 0.169" (4.30mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Frequency | 4.032MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 150 Ohms |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | HC-49/US |
| Load Capacitance | 20pF |