Citizen Finedevice Co., LTD. HCM49-15.000MAGTR
- Manufacturer
- Citizen Finedevice Co., LTD.
- Model
- HCM49-15.000MAGTR
- Datasheet
- HCM49-15.000MAGTR PDF
- Description
- CRYSTAL 15.0000MHZ 18PF SMD
|---|---|
| Load Capacitance | 18pF |
| Size / Dimension | 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm) |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |
| Series | HCM49 |
| Height - Seated (Max) | 0.169" (4.30mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Frequency | 28.224MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 Ohms |