Citizen Finedevice Co., LTD. HC49US-35.328MABJTR
- Manufacturer
- Citizen Finedevice Co., LTD.
- Model
- HC49US-35.328MABJTR
- Datasheet
- HC49US-35.328MABJTR PDF
- Description
- CRYSTAL 35.3280MHZ 18PF T/H
|---|---|
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | 3rd Overtone |
| Package / Case | HC-49/US |
| Load Capacitance | 18pF |
| Size / Dimension | 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm) |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |
| Series | HCM49 |
| Height - Seated (Max) | 0.169" (4.30mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Frequency | 35.328MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 140 Ohms |